Categories: Viral

4 vjet e gjysmë burgim për Nasim Haradinajn, flet gruaja e tij: Asnjë grimë s’jom mërzit, as ai, as unë kur është atdheu në pyetje

Bashkëshortja e Nasim Haradinajt, Xhejlanja, ka thënë se vendimi me 4 vjet e gjysmë burgim për burrin e saj ka qenë i pritur.

Ajo tha për Kanal 10 se Gjykata e Hagës është e padrejtë dhe shumë raciste.

“Ky vendim për mua ka qenë i pritur, pasi që Nasimi është marr padrejtësisht prej fillimit, s’kam pritur diçka tjetër. Kjo gjykatë është e padrejtë dhe shumë raciste, sot edhe e tregoj veten”.

Bashkëshortja e Nasimit poashtu tregoi se ka biseduar me burrin e saj mëngjesin e sotëm, dhe tha se ka qenë i qetë.

“Nasimi ka thirr në ora 7, ka qenë i qetë. S’ka hiç drejtësi, kështu që ishim të përgatitur. Të ishte bërë e kundërta isha befasuar edhe unë edhe ai. Është e vështirë, por jemi mësuar të ballafaqohemi me kësi sene.

Më është dukur sikur Serbia është ka dënon. Nasimi më tha ‘për mua është me rëndësi Kosova me qenë mirë, populli me qenë mirë, atdheu me qenë mirë”.

“Asnjë grimë s’jom mërzit, as ai, as unë kur është atdheu në pyetje”, tha tutje ajo, transmeton Klankosova.tv.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

7 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

7 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

7 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

7 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

7 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

7 months ago