Categories: Viral

Abdullahu i PDK-së për Vetëvendosjen: Qeveri korruptive e mashtruese

Zëshënësi i PDK-së, Faton Abdullahu ka reaguar pas darkës së kryeministrit Kurti me presidentin serb, Aleksander Vuçiq.

Ai përmes një reagimi në Facebook ka kritikuar qeversjen Kurti për mashtrim e korrupsion.

Sipas tij, Vetëvendosje votat i ka fituar në emër të parimit ‘VETËVENDOSJE JO NEGOCIATA’, madje liston edhe premtimet e atëhershme që kanë bërë.

Postimi i tij i plotë:Premtimet korruptive dhe votat me mashtrimKur premton diçka në politikë dhe me ato premtime fiton vota dhe më pas nuk i realizon por i shkel ato, kjo do të thotë që premtimet, parimet dhe politikat i ke pasur dhe i ke korruptive.

– Ky lloj korrupsioni është si hajnia.– Këtu hajn është premtuesi– Këtu pasurohet rrenci– Këtu janë votat e vjedhura me mashtrim– Këtu i dëmtuar është votuesi– Këtu mashtrues është pushtetari në karrige–

Këtu pëson krejt shtetiNë këto raste votat e vjedhura me premtime korrutive mund bëhen edhe më të dëmshme se parat e vjedhura.Shumë simpati dhe shumë vota Qevria aktuale i ka fituar në emër të parimit VETËVENDOSJE JO NEGOCIATA –

sepse këtë parim e ka lidhur me kauza tjera. Ky parim prandaj del të jetë korruptiv.

Qe pse. Sepse ështe shtruar kështu :– Jo dialog pa zgjedhjen e problemit të Luginës–

Jo bisedime pa ndryshimin e Kushtetutës së Serbisë– Jo negociata pa kërkim falje nga Serbia–

Jo dialog pa i kthyer të pagjeturit– Jo negociata me Serbinë por bashkim me Shqipërinë–

Jo bisedime pa ndëshkimin e kriminelëve të Serbisë–

Jo negociata pa i paguar dëmet që i ka shkaktuar SerbiaJo negociata pa ……….

Vazhdone listën ju lexues – ka edhe politika dhe ide të tjera korruptive me të cilat u fituan shumë vota e të cilat u shkelën dhe po shkelen.Poshtë korrupsioni politik e ideologjik.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago