Categories: Viral

Abramovich merr një tjetër goditje, i bllokohet shitja e vilës

Autoritetet në Portugali vendosën të bllokojnë shitjen e një vile me vlerë 10 milionë euro e cila dyshohet se është në pronësi të miliarderit rus Roman Abramovich.

Prona e vendosur në resortin luksoz të Quinta do Lago në Algarve ishte bllokuar që prej 25 marsit me kërkesë të Ministrisë së Jashtme të Lisbonës, pas vendimit të Perëndimit për të sanksionuar njerëzit e afërt të presidentit rus, Putin.

Abramovich, i cili po vuan nga sanksionet pas nisje së luftës në Ukrainë, u përpoq ta shiste vilën 15 ditë para fillimit të ofensivës së Moskës përmes agjencisë “Millhouse Vieës LLC”, e cila është me seli në SHBA.

Më herët, është raportuar se ish pronari i Chelsea ka pasur probleme për shkak të bllokimit të aseteve dhe madje ka kërkuar dhe para borxh nga miqtë e tij për shlyerjen e faturave.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago