Categories: Viral

Aleati i Putinit: Me “Satan 2” Finlanda do të zhduket brenda dhjetë sekondave

Një aleat i afërt i Putinit kërcënoi se do të lëshonte një rakete bërthamore në Britani, duke pretenduar se do të duheshin vetëm tre minuta.
Zëvendëskryetari i komitetit të mbrojtjes të Dumës, Aleksey Zhuravlyov, u mburr se në një sulm të tillë, Finlanda , e cila është gati të bashkohet me NATO -n , do të zhduket brenda dhjetë sekondave,

Kërcënimet e egra të Zhuravlyov sinjalizojnë se Rusia është tashmë e zhgënjyer nga disfatat e pësuara në Ukrainë dhe zemërim ndaj ofertës së Finlandës në NATO.

kërcënimi i tij ka ardhur pasi Rusia ndërpreu furnizimin me energji elektrike në Finlandë këtë mëngjes. Vendi nordik importon dhjetë për qind të energjisë elektrike nga Rusia.

“Nëse Finlanda dëshiron t’i bashkohet këtij blloku, atëherë qëllimi ynë është absolutisht legjitim – të vëmë në dyshim ekzistencën e këtij shteti. Kjo është logjike. Nëse Shtetet e Bashkuara kërcënojnë shtetin tonë, është mirë: këtu është raketa Sarmat [Satan-2] për ju dhe do të ktheheni në hi bërthamor nëse mendoni se Rusia nuk duhet të ekzistojë. Finlandezët në përgjithësi duhet t’i jenë mirënjohës Rusisë për shtetësinë e tyre, për faktin që Finlanda ekziston si një vend”, tha Zhuravlyov.

Aleati i Putinit u mburr se Britania mund të sulmohej në pak më shumë se tre minuta. I pyetur nëse Rusia tani do të vendosë armët bërthamore në kufirin e saj me Finlandën, ai tha: ‘Për çfarë? Nuk kemi nevojë. Ne mund të godasim me një Sarmat nga Siberia dhe madje të arrijmë në Mbretërinë e Bashkuara.

Dhe nëse godasim nga Kaliningrad… koha e arritjes së hipersonikut është 200 sekonda.

Në kufirin finlandez nuk do të kemi armë strategjike, por të klasit Kinzhal, një që do të arrijë në Finlandë për 20 sekonda, apo edhe 10 sekonda”, tha ai.

Ai shtoi se Rusia do të forcojë masivisht forcat e saj ushtarake në krahun e saj perëndimor.

“Kjo është e natyrshme. Nëse deri më tani nuk kishim parashikuar armiqësi të mundshme nga ana e Finlandës, tani ato janë mjaft të mundshme. Dhe kjo duhet të merret parasysh, pa dyshim”, tha ai teksa shtoi se Finlanda po provokohet për t’u bashkuar me NATO-n nga SHBA dhe Britania.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago