Categories: Viral

Ambasadori rus bën paralajmërimin e fortë për Britaninë: Do ta pësojnë keq nëse…

Nëse Britania e Madhe dorëzon armë artilerie me rreze të gjatë dhe sisteme kundër anijeve në Ukrainë, ato do të ishin “objektiva legjitime” për forcat ruse.

Kështu deklaroi sot ambasadori rus në Mbretërinë e Bashkuar, Andrei Kelin.

“Çdo dërgesë e armëve është destabilizuese. Ato e përkeqësojnë situatën dhe e bëjnë atë më të përgjakshme”, tha zyrtari Kelin.

“Me sa duket, këto janë armë të reja me precizion të lartë. Sigurisht, ato do të jenë objektiva legjitime për forcat tona të armatosura nëse kalojnë kufirin e Ukrainës.

Unë kam një ndjenjë se ideja e Londrës për atë që po ndodh në Ukrainë ushtarakisht, është formuar në bazë të raporteve të guximshme të Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës dhe udhëheqjes ukrainase,” shtoi ambasadori Kelin.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago