Categories: Viral

Animali Kadyrov me teori të re: Do e shpëtojmë Ukrainën nga ‘shejtanët’

Kryekimineli çeçen Ramazan Kadyrov, ka deklaruar së fundmi se Iufta në Ukrainë po shkon sipas planit.

Si një person që po ndjek nga afër Iuftimet, duke qenë se prej muajsh ndodhet në Ukrainë, ai tha se vendi do të pushtohet nga “shejtanët”, duke iu referuar këtu “djajve”.

Kujtojmë se Kadyrov ka shkuar me ushtarët e tij famëkeq në Ukrainë, që prej fillimit të Iuftës.

Ata pretendojnë se kanë korrur atje mjaft suksese, e madje, Putini e ka graduar atë me titullin e lartë gjeneral.

Ushtria e tij tashmë është e vendosur në Lindje të Ukrainës, ku dhe është përqendruar sulmi rus.

Objektivi i Putinit është pushtimi i rajonit të Donbasit dhe marrja e porteve të Odessës dhe Mariupolit. Ndërsa për të parën po has vështirësi, për të dytën, është fare pranë marrjes së kontrollit të plotë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

7 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

7 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

7 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

7 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

7 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

7 months ago