Categories: Viral

Arbana Xharra: Më shumë kam pasur unë takiime në SHBA se sa presidentja e kryeministri

Gazetarja Arbana Xharra ka komentuar vizitat e Presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo ka thënë se më shumë ka zhvilluar takime ajo si gazetare sesa Osmani e Kurti që janë në krye të institucioneve.

Madje, ka thënë se ka pasur audienca disaorëshe, e “jo duke ua zënë udhën korridoreve njerëzve nëpër varrime”, duke aluduar kështu për takimin e Osmanit dhe Kurtit me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken dhe ish-presidentin Bill Cliton dhe ish-sekretaren Hillary Clinton.

Sipas saj, ka një “arsye aktuale” pse nuk po u mundësohen takime Kurtit e Osmanit.

“Pa modesti: Gjersa punoja si gazetare në Kosovë dhe poaq tash sa jam në Amerikë kam pasë proporcionalisht shumë më shumë takime me personalitete e institucione se sa kryeministri dhe presidentja aktuale.

Takime, jo duke ua zënë udhën korridoreve njerëzve nëpër varrime, por audienca disaorëshe.

Tash pyetja pse nuk u bëhet e mundur një gjë e tillë, sidomos kur kemi parasysh se amerikanët Kosovën e konsiderojnë projekt të vetin.

Nuk besoj se administrata amerikane hakmerret për kohën gjersa këta ishin në opozitë.

Diçka aktuale është arsyeja. Çka nuk u pëlqen SHBA-ve në zhvillimet politike aktuale në Kosovë?

Një vetanalizë nuk do t’i bënte keq këtij pushteti. Pse nuk jeni të denjë? Çka ndodhi?”, ka shkruar Xharra.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago