Categories: Viral

“Askush nuk do të largohet i gjallë”, çeçenët thonë se kanë rrethuar tërë qytetin e Mariupolit

Në qytetin e Mariupolit po vazhdojnë luftimet e ashpra mes ushtrisë ukrainase dhe asaj ruse, këta të fundit të udhëhequr nga luftëtarët çeçenë.

Këta kanë publikuar edhe pamjet e luftës së tyre gjatë së shtunës.

trim.96D142D3-8660-4F9D-8C78-42982CB4B9D0

Njoftimi i plotë i tyre:

Luftëtarët trima të Regjimentit legjendar të quajtur pas Heroit të Rusisë Akhmat-Khadzhi Kadyrov filluan të sulmojnë fabrikën në Mariupol. Djemtë nën udhëheqjen e Vëllait të dashur, komandantit të regjimentit Zamid Chalaev, janë të vendosur të dëbojnë gjithë këtë llum Bandera nga ndërmarrja.


Nazistët, Bandera dhe rrëmujat e tjera nuk kanë asnjë shans për shpëtim. Është afër ora e llogarisë për abuzimin shumëvjeçar të civilëve në Donbas. Askush nuk do të largohet i gjallë, pasi kjo e keqe duhet të shkatërrohet në syth.

Nuk kam asnjë dyshim se detyra do të realizohet. Po, është e vështirë, por e realizueshme. Pas shpinës së regjimentit janë qindra operacione speciale të suksesshme të kryera për të shkatërruar terroristët ndërkombëtarë në Republikën çeçene. Avantazhi ynë qëndron në përvojën e pasur luftarake të djemve. E vërteta është pas nesh, dhe, për këtë arsye, ne do të fitojmë!

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago