Viral

Berisha: Marty hoqi dorë nga agjenda ruso-serbe për UÇK-në, Kurti e VV ende po e mbajnë frontin

Mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së ishte paraparë që të nis sot në ora 09:00.

Në këtë mbledhje ishte paraparë raportimi i shefit të AKI-së, Petrit Ajeti, pas raportimeve për kërcënim me vrasje të ish-prokurorit, Dick Marty, e për të cilin u raportua se vrasja do t’i faturohej Kosovës nga inteligjenca serbe.

Mbledhja e paraparë e Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së dështoi për shkak se deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje në këtë komision nuk shkuan, e të pranishëm në këtë mbledhje ishin vetëm deputeti i AAK-së, Bekë Berisha dhe deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu.

Pas mosardhjes së deputetëve të VV-së, Berisha pati akuza të forta në drejtim të kryeministrit të Kosovës, të cilin e akuzoi se po e mban pozicionin kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Postimi i plotë nga Berisha:

Paramendo kemi ardhur në një situatë ku Dick Marty ka heq dorë nga agjenda ruse/serbe dhe nga akuzat kundër UÇK-së, derisa Albin Kurti dhe VV-ja hala t’u e mbajt frontin. Sot, VV-ja e bojkotoi raportimin e shefit të AKI-së për këtë skandal ndërkombëtar, për të cilin Qeveria e jonë nuk e thotë asnjë fjalë. Albin Kurti tashmë është pozicionuar kundër UÇK-së dhe Amerikës edhe si kryeministër.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago