Categories: Viral

Berisha: Yuri Kim të kërkojë falje dhe e ka të hapur derën e PD

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë edhe njëherë të qartë se dera e PD do të jetë e hapur për këdo demokrat.
I ftuar në Zone e Lirë, Berisha ka shtrirë dorën për t’u bashkuar me demokratët që u ndanë.

Gjithashtu ai ka lënë të kuptohet se dhe për ambasadoren Kim dera do të jetë e hapur, duke shtuar se më parë ajo duhet tu kërkoje falje demokratëve.

Ndërkohë teksa po fliste për rikthimin e tij ai ka përmendur edhe rikthimin e Papadreut në Greqi duke thënë se kur pa vendimin tim vendosi edhe ai që të rikthehej në skenën politike.

Pjesë nga biseda:

A do e lërë derën e blinduar për mbështetësit e Berishës?

Dera e blinduar e hequr mund të mbetet diku si instalacion po ato dyer nuk blindohen më kurrë. Nuk përjashtojmë asnjë njeri.

Si do e joshë pjesën gri të demokratëve?

Do të joshet së pari me një frymë krejt tjetër të PD. Do të jetë parti e votës së lirë, e forumeve, e ligjeve. Do bëjmë çdo gjë për shuarjen e sherreve. U bëj thirrje të shtrijmë dorën e të pajtohemi me demokratët që u ndamë.

A do ia hapë derën Yuri Kim?

Dera e PD është e hapur për vendet mike e çdo diplomat. Zonja Kim duhet të kërkojë falje, ajo ka fyer rëndë demokratët. Rikthimet nuk janë dëshirë njerëzore. Shikon edhe mikun e Ramës në Greqi. Kur Papandreu me pa mua tha “Kur u rikthye Berisha pse mos rikthehem dhe unë”.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago