Viral

Buzhala i drejtohet Kurtit: Kur pensioni ka qenë 90 euro specat kanë qenë 2 euro ndërsa sot mbi 5 euro, vaji ishte 1 euro – sot 3 euro

Kryeministri Kurti sot ka bërë të ditur për disa masa të reja në kuadër të Pakos së Ringjalljes Ekonomike, me ç’rast përfitues do jenë pensionerët, studentët, punonjësit e sektorit publik e privat.

Reagimet e qytetarëve e politikanëve drejt këtij vendimi kanë qenë të shumëta.

Në postimin e publikuar në Facebook nga kryeministri, ka reaguar gazetari Berat Buzhala.

Ai i ka lënë një koment Kurtit, duke u shprehur se kur pensionet ishin 90 euro një kilogram speca kushtonte dy euro ndërsa tani kushton mbi pesë euro.

Komenti i plotë i Buzhalës:

I nderuar kryeminister, meqe ne intervista nuk shfaqesh para gazetareve kritik, por njejte sikur Thaçi nje kohe edhe ti i ke perzgjedhe mediat dhe gazetaret e tu, prandaj me lejo te bej nje sqarim: Kur pensionet ishin 90 euro nje kg speca kushtonte me pak se 2 euro, sot kur pensionet jane 100 euro nje kg speca kushton mbi pese euro; nje liter vaj kushtonte me pak se 1 euro, sot rreth 3 euro, rryma, mielli etj. Please can you make this to make sense?
(Moderator, mos ma blloku llogarine dhe mos me shly komentin, te lutem

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago