Categories: Viral

Çfarë po ‘bluan’ Vuçiç? Serbia kërkon të blejë avionë luftarakë!

Serbia po diskuton të blejë 12 avionë ushtarakë Rafale prodhuesit Dassault Aviation të Francës. Sipas mediave, rizgjedhja e fundit e presidentit serb Aleksandar Vuçiç duhet ta lehtësojë këtë operacion.

Megjithatë, La Tribune shton se një kontratë është ende larg përfundimit dhe nënshkrimit.

I kontaktuar nga agjencia Agefi-Doë Jones, një zëdhënës i Dassault Aviation nuk ishte menjëherë i disponueshëm për të komentuar mbi këtë informacion.

Pasi Kroacia bleu nga Franca 12 avionë të përdorur Rafale në nëntor 2021, Vuçiç la të kuptohet se edhe Serbia mund të vendosë të blejë avionë të tillë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago