Categories: Viral

Çun Lajqi mori pjesë në filmin e financuar nga Qeveria e Serbisë, me regjim të Goran Radovanovic

Para disa vitesh ishte dhënë premiera e filmit “Enklava” në Beograd. Filmi me regji të Goran Radovanovic është financuar nga Qeveria e Serbisë dhe trajton gjendjen e serbëve pas luftës në Kosovë.

Në këtë film përveç aktorëve serb, luan edhe një aktor shqiptar nga Kosova. Çun Lajçi i cili njihet në publik si aktori i shfaqjeve e filmave patriotik, po akuzohet rëndë nga disa komentues në një faqe pirate të filmave, se duke luajtur në këtë film i ka ndihmuar propagandës serbe, transmeton lajmi.net.

Turp për aktorët shqiptar që kanë luajt në këtë propagandë të serbëve që edhe kulturën e kanë politikë”, thotë një komentues.

“Deri ku ka arrit puna, serbi t’u manipulua historinë me pseudofilma e aktori i ‘madh’ Çun Lajçi po i vjen në ndihmë. Turp i madh”, shkruan një tjetër

“Është film i turpshëm dhe turp duhet t’i vijë këtij Çun Lajçit që i ka dhënë hapësirë një filmi të tillë propagande e pastër antishqiptare”, konsideron një tjetër komentues.

Aktori edhe më herët është kritikuar për pjesëmarrjen në këtë film. Ai kishte thënë se më mirë “rolin ta luante një shqiptar sesa dikush tjetër”.

Filmi bënë fjalë për vitin 2004 në Kosovë. Nenadi 10 vjeçar, është i vetmi nxënës i klasës së tij dhe familja e tij jeton në një “enklavë” serbo-krishtere në mes të një komuniteti të madh shqiptaro-mysliman ku përballen me vështirësi të vazhdueshme.

Atyre u duhet të lëvizin me automjete të blinduara nën mbrojtjen e komunitetit ndërkombëtar, të rrinë pa energji elektrike, u vjedhin bagëtitë dhe të vetmit fëmijë në zonë janë ‘armiq’, por dëshira për të luajtur së bashku i mban afër.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago