Categories: Viral

Dalin detaje të rënda: Vëllai i viktimës në Kaçanik u plagos në faqe, pastaj plumbi i kaloi në këtë pjesë të rëndësishme

Dje përveç raportimit për ngjarjen e rëndë në Kaçanik, raportoi edhe për disa detaje rreth jetës private të të riut Hasan Berisha i cili mbet i vrarë dje në këtë tragjedi.

Sipas burimeve tona, i ndjeri ishte biznesmen i cili edhe posedonte një “Rent a Car” në Ferizaj.

Të njejtat burime thanë se viktima dhe dorasit kishin një mosmarrveshje për të cilën edhe kishin dal për t’u sqaruar.

Ky sqarim përfundoi me fatalitet, ku përveç se pati një viktim, u plagosë edhe një person tjeter i cili qëllon të jetë vëllai i viktimës.

Detaje mjaft të rënda kanë dal sot në dritë. Sipas raportimeve të reja i plagosuri mori plagë nga plumbi si fillim në faqen e djathtë, plumb ky i cili i kaloi pastaj në qafë.

Burime të IndeksOnline në QKUK kanë bërë të ditur se operacioni i të plagosurit në Kaçanik ka zgjatur 2 orë e gjysmë.

Në sallën e operacionit kanë qenë të pranishëm ekipa kujdestare me përbërje të Dr. Nijazi Heta, Dr. Pashtrik Morina , Dr. Arben Abazi, Dr. Adelina Dobraj, Instrumentaret Hava Sylejmani dhe Mysherefe Demolli dhe ekipa e Anestezionit Dr. Shaqir Uka, Dr. Blerina Kurshumliu dhe Bekim Krasniqi.

Përveç tyre, në sallë ka qenë pjesëmarrëse edhe drejtoresha e Klinikës së Maksillofaciale Dr. Mërgime Prekazi Loxha.

Falë punës së tyre profesionale dhe përkushtimit, i plagosuri K.Berisha ka arritur të kaloj rrezikun për jetë.

Tanimë, pacienti është transferuar në Klinikën Intensive për trajtim të mëtutjeshëm.

Për rastin dje dhe sot u deklarua edhe Policia e Kosovës.

Njoftimi i plotë i tyre:

VRASJE /Kaçanik 10.05.2022 – 14:03. Është raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar dyshohet se ka shtënë me armë zjarri ndaj dy viktimave meshkuj kosovarë. Si pasojë e të shtënave njëri nga viktimat ka ndërruar jetë ndërsa tjetri është dërguar në spital në gjendje të rëndë pa vetëdije. Të gjitha njësitë përkatëse kanë dalë në vendin e ngjarjes. Trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion. Në lidhje me rastin dy të dyshuar gjenden në arrati.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago