Categories: Viral

E dhimbshme/ Ky është 18-vjeçari nga Suhareka i cili vdiq , të njëjtin para 10 ditësh mjekët e rikthyen në jetë

Pas 10 ditësh luftë me jetën, Mbrem ka ndërruar jetë 21-vjeçari A.M. nga fshati Sopijë i Komunës së Suharekës.

Ai më datë 25 mars u dërgua në spital pas një arresti kardiak, por që mjekët e shpëtuan mrekullisht.

Betim Iballi, specialist i mjekësisë familjare, kishte thënë se 21-vjeçari u soll pa shenja jete në QKMF.

“Data 25.03.2022 Sot në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Duhël ka shkuar një pacient pa shenja jete i moshës 21 vjeçare, i cili ka pasur arrest kardiak.

Ekipi i urgjencës nën udhëheqjen e Dr.Betim Iballi dhe Dr. Bujar Martinaj ka ofruar trajtimin e duhur dhe shërbimin e nevojshëm duke rikthyer në jetë te riun.

Pacienti është derguar në Spitalin e Prizrenit për trajtim të mëtutjeshëm”, thuhej në njoftimin e datës 25 mars.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago