Categories: Viral

E moshuara ukrainase ua vjedh të gjitha armët ushtarëve rusë derisa ata po flinin

E moshuara ukrainase ua vjedh të gjitha armët ushtarëve rusë derisa ata po flinin

Një grua e moshuar në një fshat afër Kievit vodhi municione nga ushtarët rusë ndërsa ata ishin duke fjetur gjatë okupimit.

Gruaja më pas e fshehu plaçkën në një kasolle dhe më vonë ua dorëzoi ushtarëve ukrainas, njoftoi agjencia ukrainase e lajmeve UNIAN, duke cituar një video të postuar në Telegram nga këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, Anton Herashchen.

Gruaja e moshuar tha se nuk kishte frikë kur forcat ruse hynë në fshatin e saj Peremoha dhe vendosën t’i “çarmatoste” duke u dhënë municionin e vjedhur ushtarëve ukrainas.

E moshuara ukrainase ua vjedh të gjitha armët ushtarëve rusë derisa ata po flinin

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago