Viral

E tmerrshme/ Një vajzë 14 vjeç dhe një djalë 11 vjeç, përdhunohen nga trupat ruse në Bucha

Avokatja e të drejtave të njeriut në Ukrainë, Lyudmila Denisova, ka pretenduar se një vajzë 14-vjeçare dhe një djalë 11-vjeçar janë përdhunuar nga trupat ruse në qytetin Bucha, në periferi të Kievit.

Në një deklaratë në mediat sociale, zonja Denisova pretendoi gjithashtu se një grua 20-vjeçare u përdhunua nga forcat pushtuese në qytetin verior të Irpin.

Akuzat vijnë pasi sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken paralajmëroi se raporte të besueshme po tregonin për tortura, përdhunime dhe vrasje nga forcat ruse në Ukrainë.

Muajin e kaluar, kryeprokurori për Gjykatën Penale Ndërkombëtare (ICC), Karim Khan, hapi një hetim mbi krimet e mundshme të luftës në Ukrainë pas një referimi për hetim nga 39 vende.

Khan tha se do të punonte sa më shpejt të jetë e mundur për të kërkuar krime të mundshme kundër njerëzimit ose gjenocid të kryer në Ukrainë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago