Categories: Viral

“Eskalon” Fero, publikon ‘diss’ dhe kërcënon Unikatilin, Getinjon dhe Mozzikun: Nuk ju lëshoj të gjallë asnjërin

Reperi Fero ka disa ditë që po shkakton polemika në rrjetet sociale me reagimet e tij.
Ai ka dalë publikisht kundër reperëve: Unikkatil, Mozzik e së fundmi edhe Getinjo, duke publikuar vazhdimisht kunja kundrejt tyre.

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Fero publikoi këngën e tij më të re me titull ”BMW”, e cila vjen si një ‘diss’ ndaj reperëve të lartpërmendur.

Ai në një video të shkurtër të ndarë me ndjekësit e tij në Instagram, ka ofenduar sërish rëndë Unikkatilin duke i thënë se i nevojiten vetëm 10 minuta në studio për realizimin e një ‘diss’-i të tillë.

Por reperi nga Gjilani nuk u ndal, pasi ai publikoi një tjetër video, ku shihej me veturën e tij luksoze rrugëve të qytetit të tij të lindjes, duke mos i kursyer sharjet e vazhdueshme ndaj kolegëve të tij.

“Në çdo vend, kudo më keni, mos gjeni arsyetime para publiku ‘jo s’mund ta gjej’, shumë e lehtë është, s’ka njeri që s’më sheh në Gjilan duke u sillur. Do vdesim, ja unë ja ju, njëri – nuk iu lëshoj të gjallë”, thotë ndër të tjerash reperi në një video, ku shihet duke eskaluar komplet.

Një situatë e tillë e krijuar nga Fero është parë nga një numër i madh komentuesish si një tentativë për të tërhequr vëmendjen e publikut.

Vet reperi nuk ka dhënë ndonjë arsye konkrete se pse e ka nisur këtë konflikt, apo nëse ka pasur apo jo debate reale me reperët: Unikkatil, Mozzik dhe Getinjo.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago