Categories: Viral

Flor Binaj tregon ‘kurthin’ që i ngriti qeveria protestës para Kryeministrisë! A do përfshihet në politikë?

Aktori i njohur i humorit shqiptar, Florjan Binaj komentoi sot pjesëmarrjen e tij në protestën e organizuar para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve.

“Protesta u zbeh se ishte një protestë e shëndetshme, duke qenë se të gjithë ishin për një padrejtësi që po i bëhej këtij vendi. U bë aq e madhe protesta, sa u bë një pasqyrë që qeveria shikonte me të vërtetë fytyrën e saj, gabimet e saj dhe shëmtinë e saj. Kështu dëshira e qeverisë ishte ta zvogëlonte protestën dhe u përdorën mënyra nga më të ndryshme. U përhapën llafe që jemi të Soros-it, iku një pjesë e protestuesve.

Jemi të Iluminat-it iku dhe një pjesë e protestuesve, na paguan Rusia iku dhe një pjesë tjetër. Madje lajmi që paguhemi nga Rusia që tha kryeministri ishte në çdo televizion dhe ishte me të vërtetë për të ardhur keq. Futi patronazhistët në sulm, dhe dy ditët e fundit hynë dhe nja dy gra në protestë që po i kapnin njerëzit dhe po i nxirrnin. Këto mënyra se si reagoi qeveria ndaj protestës tregojnë sa gabim ishte ajo”, komentoi Binaj.

Për moderatoren Çenkuela Hasa aktori zbuloi nëse pjesëmarrja në protestë apo largimi nga ‘Portokallia’ kishte lidhje me një angazhim të mundshëm në politikë.

“Janë 32 vjet që janë 4 figura në politikë, unë do jem i pari që do votoj një parti të re që do ketë të rinj dhe të reja, por jo të ketë krijesat që kanë krijuar këta. Një pjesë i çonte i bënte lavazh special truri në Jalë, një pjesë tjetër bënte këto forumet, pra jo krijesat e tyre”- u shpreh aktori Florjan Binaj duke përjashtuar përfshirjen në partitë aktuale në Shqipëri.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago