Categories: Viral

(Foto) Ka miliona pasuri, nuk do e besoni dot se si po i harxhon paratë princi i Dubait

E keni cuar ndonjëherë në mendje si do i shpenzonit paratë po të ishit një princ sheik? Të kishit aq shumë para saqë nuk do iu dilte koha t’i harxhonit, si do i shpenzonit?Princi i Dubait, Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al-Maktoum, i njohur gjithashtu si Princi Fazza është fëmija i dytë i Zëvendës Presidentit dhe Kryeministrit të Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) Mohammed bin Rahsid Al-Maktoum.Sipas Celebrity Net Worth, Princi Fazza ka një pasuri që shkon në 400 MLN $. Princi zotëron devenë më të shtrenjtë në botë.

Sheikh Hamdan approves policy aimed at encouraging corporate social responsibility – News | Khaleej Times

Ka 400 milionë dollarë pasuri, ja si i shpenzon paratë Princi i Dubait (video)Si gjithë të tjerët, edhe princi mesa duket ka një kafshë shtëpiake të preferuar dhe kjo kafshë është një deve që thuhet se është deveja më e shtrenjtë në botë. Kjo deve thuhet se është ka prejardhje mbretërore dhe Princi Fazza e bleu atë për 2.7 milionë $.

Me çështjen e fundit të bujshme të Dubai Porta Potty që ka skandalizuar një botë të tërë, të gjithë kanë vënë në shenjestër sheikët e Dubait të cilët paguajnë modelet 40.000$ për të ngrënë jashtëqitjen e tyre.Fazza i Dubait ka dhe një koleksion makinash luksoze, të cilat nuk i del koha t’u japë të gjithave, por shumicën kuptohet e mban për koleksion.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago