Viral

Ganimete Musliu e Pal Lekaj i shkojnë për vizitë drejtoreshës së shkollës “Nexhmedin Nixha” në Gjakovë

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu dhe Pal Lekaj, kanë vizituar sot Shkollën e Mesme të Lartë Teknike “Nexhmedin Nixha” në Gjakovë, me ftesë të drejtoreshës Florentina Gjergjaj. Ata i janë bashkuar festës për ditën e shkollës.

Për këtë ka njoftuar Lekaj, i cili ka thënë se është kënaqësi të shohësh një shembull të shkëlqyer të menaxhimit sesi duhet organizuar dhe drejtuar një institucion edukativo-arsimor.

“Sot, me ftesën e drejtoreshës znj. Florentina Gjergjaj, me deputeten e Kuvendit të Republikës së Kosovës znj. Ganimete Musliu u bashkuam në festën e ditës së Shkollës së Mesme të Lartë Teknike “Nexhmedin Nixha” në Gjakovë. Kënaqësi të shohësh një shembull të shkëlqyer të menaxhimit sesi duhet organizuar dhe drejtuar një institucion edukativo-arsimor”, ka shkruar Lekaj.

Lekaj ka thënë se drejtoresha është duke udhëhequr këtë shkollë në mënyrë të përsosur.

“Profesionalizmi, rritja e cilësisë së punës dhe transformimi i procesit mësimor në këtë shkollë janë meritë e një stafi arsimor të përgjegjshëm, me përvojë dhe vizion, në krye me drejtoreshën e cila është duke udhëhequr në mënyrë të përsosur. Urime ditën e Shkollës të gjithë nxënësve, mësimdhënësve e prindërve! Suksese të vazhdueshme!”, thuhet në postimin e tij.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago