Viral

“Hashim Thaçi është stërnip i Radisllav Danilloviqit”

Halil Geci

“Veprimtari i LDK-së, Halil Geci, ka vazhduar me akuzat e tij në drejtim të Hashim Thaçit, Isa Mustafës, Lutfi Hazirit e Agim Veliut.

Në një shkrim të tij, dërguar gazetës “Bota sot”, Geci flet për tradhtinë që sipas tij, ia bërën Kosovës.

Ai thotë se, këta iu bashkuan vallës, ruso-serbe-kineze.

Geci kësa radhe shkruan për një informacion ‘bombë’ për Hashim Thaçin.

Ai thotë se Radisllav Danilloviqi është katragjysh i Hashim Thaçit.

Madje Geci tergone dhe burimin e këtij informacioni, që sipas tij, këtë e ka vërtetuar edhe myftiu i Shkupit, Mulla Ibrahim Mitrovica.

“Sipas informatave që kemi, katragjysh i Hashimit del të jetë Radisllav Danilloviqi, këtë e kanë vërtetuar myftiu i Shkupit Mulla Ibrahim Mitrovica ku thotë: se popi Radisllav është përjashtuar nga kisha, arsyeja e përjashtimit ishte se Radisllav Danilloviqi ishte martuar me një rome, dhe kisha ortodokse e ka përjashtuar? E ky prej inatit të tyre e pranon fenë Islame dhe e merr emrin Jusuf? Pra Jusufi që në të vërtet është Radisllavi, është baba i gjyshit të Hashimit, Sinanit i cili ka vdekur në vitin 1929, kështu ka pohuar me gojën e vet Myftiu Mulla Ibrahim Mitrovica dhe thotë se nuk i beson atij. Ky informacion vjen dhe vërtetohet nga lista e arkivit serb të Malit të Hilandarit, listë kjo e popave serbë e evidentuar nëSkenderaj se Isufi është Radisllavi i vdekur në vitin 1929 në Serbicë”, shkruan Geci.

Shkrimi i plotë i Halil Gecit:

“Ku hyn murtati (tradhëtia) sosën rrugët e vetmja zgjedhje që e “pastron dynjan” mbetët “Avnia dhe alltia”

Gjithmonë dyshonim se karshi Kosovës dikush nga shqiptarët po luan lojën e djallit, por se gjendën disa nga çlirimtarët në djepin e tradhtisë duke i marrë me vete komplet dy partitë më të mdhaja PDK-në e Polarit dhe LDK-në e Ibrahim Rugovës, si dhe argatët e ndarjes dhe tradhtisë si Lutfi Hazirin, Isa Mustafën, Gimo Mitaqin, dhe bashkpuntorët e ngushtë të Taçit, Vuçiqit dhe hynë në vallen ruso-serbe-kineze për ta shkatrruar vendin e vetë askush se mendonte….!

Kush ka menduar se gjendet shqiptar që lobon për ta zhvlerësuar njohjen e Kosovës dhe gjykatën ndërkombëtare ku i dha Kosovës të drejtën për vetëvendosje, këtë tradhti nuk ka menduar askush se mund të bënte ndonjë shqiptarë pa kanë 9 herë shka, këtë shërbim kaq të rëndësishëm për Serbinë, dhe kaq besnik kush ka mujtur ta bëjë, pos nipit të Rankoviqit dhe stërnipit të Radosllav Danilloviqit, Hashim Polari nga Broja e Drenicës!

Sipas informatave që kemi katragjysh i Hashimit del të jetë Radisllav Danilloviqi, këtë e kanë vërtetuar myftiu i Shkupit Mulla Ibrahim Mitrovica ku thotë: se popi Radisllav është përjashtuar nga kisha, arsyeja e përjashtimit ishte se Radisllav Danilloviqi ishte martuar me një rome, dhe kisha ortodokse e ka përjashtuar?

E ky prej inatit të tyre e pranon fenë Islame dhe e merr emrin Jusuf?

Pra Jusufi që në të vërtet është Radisllavi, është baba i gjyshit të Hashimit, Sinanit i cili ka vdekur në vitin 1929, kështu ka pohuar me gojën e vet Myftiu Mulla Ibrahim Mitrovica dhe thotë se nuk i beson atij.

Ky informacion vjen dhe vërtetohet nga lista e arkivit serb të Malit të Hilandarit, listë kjo e popave serbë e evidentuar në Serbicë (Skenderaj) se Isufi është Radisllavi i vdekur në vitin 1929 në Serbicë.

Kjo na jep me menduar se serbit kemi me ja pa sherrin derisa të ekziston kjo tokë Dardane mbi këtë dhe.

Prapaskenat e luajtura nga djajët që i polli Serbia dhe na i la kopila në derë si përshembull stërnipat e Danilloviqve, vetëm Amerika mund t’i ndalon askush tjetër, prandaj neve na mbetet t’i themi ”thank you Amerik”, se veç ti ua ke mbaruar zuzken këtyre tradhtarëve të atdheut me gjuhë shqiptare e me zemër Danilloviqe si lloji i polarit, Isa Mutafës, Lutfi Hazirit, Gimo Mutaqit dhe rrethi i tyre me defatoreve dhe tupangjitë që dilnin me propozime për ndarje dhe mbështetnin gjithçka çka propozonte stërnipi i Danilloviqit dhe shpiuni i Millosheviqit, Isa Mutafa me deputetët e tij të LDK-së.

Askujt nuk i shkonte mendja se ka kësi tradhtarësh që luajnë lojen serbe ruso-kineze për ta zhbërë shtetin e fituar me shumë gjak mund dhe sakrifica, kjo na doli se Serbia, Rusia dhe Kina paskan investuar para në politikanë shqiptarë dhe në bizneset e tyre, për t’ju nënshtruar okupimit në tavolinë…!

Okupimit rusë në tavolinë nuk ju ka nënshtruar Zelenski as Ukraina dhe si rrjedhojë e mos nënshtrimit ka fillua lufta fatale që po zhvillohet sot në Ukrainë.

Gabelin e Brojës e ka friksuar së tepërmi Putini dhe Rusia kjo është e ditur se gabelët friksohen fortë, gabeli i Drenicës një anë kërcnohej nga gjykata speciale për të ligat që vet i ka bërë duke vrarë shqiptarë me porosi, e në tjetrën anë kërcënohej se nëse nuk jepet Mitrovica veriore me të gjitha pasuritë si dhe zajdnica me kompetenca ekzekutive me fshatra të përkthyra në komuna serbe, do e kallum Kosovën dhe t’i do përfundosh i vrarë, nëse shpëton do përfundosh në burg për krime.

Pikërisht kjo e ka shtyer polarin t’i nënshtrohet presionit dhe ka shkua aq larg me tradhti sa që edhe në konferenca për shtyp me Vuçiqin dirixhohej që të mos tregon marrëveshjet e fshehta në mes tyre.

Paramendoni sa larg Serbia ia ka hulumtuar gjenezën polarit për të investuar në të dhe në vëllain e tij Ganiun…!

Aq ma keq se Hashimi i merrte shtruar projektin serbo rus të ndarjes, dhe zajednices si projekte të tij…!

Me ardhjen e spiunit serb, Isa Mutafës në krye të LDK-së, Hashimit iu lehtësua puna për t’i bërë votat për tradhëti, ngase polari qysh moti e kishte bërë për vete Lutfi Hazirin dhe Agim Mutaqin si dhe defatoret e tupangjitë e LDK-së së bashku me të dya partitë LDK-PDK…!”

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago