Categories: Viral

Haxhi Avdyli për tifozin që hyri në fushë: E ka përdhosur flamurin dhe emrin e shqiptarit para botës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, ka komentuar veprimin e tifozit shqiptaro-turk që u fut mbrëmë në stadiumin “Santiago Bernabeu” në përballjen Real Madrid-Manchester City në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Avdyli, me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka thënë se shfaqja e flamurit në këtë ndeshje ka përdhosur flamurin kuq e zi.

“Ky Gokhani mbrëmë ka bërë përdhosjen e Flamurit, kombit dhe emrit të shqiptarit para krejt botës.

Ky model i sjelljes sbën të prezentohet as të lartësohet.

Akti i tij i futjes në mes të lojës më të rëndësishme e këtij viti, mund të quhet veq barbarizëm e primitivizëm”, ka shkruar ai.

“Çka do ndodhte që 90.000 shikues të msynin me flamujtë e tyre e të ndërprenin lojën. Në spektaklin e mbrëmshëm futbollistik, nga ky Gokhani pa tru e identitet , jam ndjerë i fyer, për veten dhe miliona shqiptarë nëpër botë”, ka thënë më tej deputeti Avdyli.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago