Categories: Viral

I frikshëm dhe shumë i fuqishëm – Nipi i Muhamed Ali e nokauton kundërshtarin vetëm me një goditje

I frikshëm dhe shumë i fuqishëm – Nipi i Muhamed Ali e nokauton kundërshtarin vetëm me një goditje

Nico Ali Walsh – nipi 21-vjeçar i Muhamed Ali me një nokaut fantastik mposhti boksierin, Alejandro Ibarra-s teksa fitoi meçin e tij të pestë profesional të shtunën mbrëma në Las Vegas.

Ali Walsh e përfundoi luftën me një goditje të vetme në raundin e parë, shkruan Periskopi.

Kuptohet se ka pasur shumë zhurmë rreth boksierit Ali Walsh gjatë 12 muajve të fundit kur ai filloi të merr mej boks.

Si nipi i Muhamed Ali, i riu po bokson në skena të mëdha nën një presion të madh dhe kështu u duk shumë i lehtësuar me triumfin e tij të shtunën.

Ali Walsh tha pas ndeshjes: “Kjo është vetëm një testament për gjithë punën që kam bërë.“Gjëra të tilla ndodhin kur e vendosni të punoni.

“Po e kthej në jetë gjyshin tim dhe kjo është arsyeja pse mamaja emocionohet shumë sepse po e sheh sërish babanë e saj dhe po më dëgjon emrin e babait të saj”, tha ai.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago