Viral

I publikohet video oficerit rus teksa iu bërtet e i shan ushtarët e tij pasi ata po fshiheshin nga luftimet

Ukrainasit të ngujuar në fortesën e fundit të mbetur në Mariupolin e rrethuar ende po rezistojnë egër sipas pamjeve të xhiruara nga vet marinsat rus në Azovstal.

Betejë e ashpër mes marinsave rus dhe atyre ukrainas u xhiruar dhe po qarkullon në internet. Shihet se rrethina është në kompleksin industrial Azovstal në Mariupol.

Sipas raporteve nga Mariupol që dje ka nisur një mësymje e re e rusëve për të pushtuar Azovstal ku ende po rezistojnë ukrainasit. Poashtu kanë mbetur të ngujuar edhe civilë që nuk lejohen të evakuohen nga rusët.

Pamje tipike të një lufte urbane ku njësiti rus tenton të kalojë rrugën drejt një ndërtese të rrënuar. Në kalim e sipër me vrap, rusët bien në pritë dhe nga zjarri plagoset një prej tyre, derisa i gjithë njësiti fshihet brenda përveç njërit që tenton të tërheqë zvarrë shokun e rënë nën zjarrin ukrainas.

Në xhirim dëgjohet oficeri rus tek iu bërtet e shan ushtarët e fshehur rus që të hapin zjarr mbulimi për t’i ndihmuar shokut të rënë dhe atij që e tërheqë.

Lufta në lindje për Donbas ka vazhduar edhe sot dhe raportohet për betejë shumë të ashpër m humbje nga dyja palët, që sipas këshilltarit të presidentit ukrainas kanë pasur humbje të rënda por jo aq keq sa rusët.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago