Categories: Viral

Ish komandanti britanez “gozhdon” keq NATO-n, Kërkon të formohet një koalicion shtetesh për t’i reaguar Putinit !!

Ish-gjenerali i ushtrisë britanike, Nick Parker, ka thënë se NATO është “mundur” pas invazionit rus në Ukrainë. Ai ka kërkuar që të formohet një koalicion shtetesh për t’ju revanshuar presidentit rus Putin.

Ish-komandanti i forcave tokësore britanike, ka thënë se NATO nuk e ndaloi Rusinë dhe tani i është afruar shteteve të NATO-s që janë anëtarësuar në Aleancë në vitin 2004, shkruan The Guardian.

“ Bllofi i NATO-s u përdor nga Rusia. Ne nuk ishim në gjendje të ndalonim rusët të shkelnin në të gjithë Ukrainën dhe tani NATO po mban linjën e zgjerimit të 2004, përgjatë vijës së shteteve baltike dhe Polonisë, Hungarisë dhe Rumanisë. Dhe ajo që duhet të bëjë është të mbrojë atë linjë, është në atë që në terma ushtarakë do ta quajmë pozicion mbrojtës.

Dhe nuk mendoj se ka kapacitetin për të kaluar në ofensivë me 30 kombet e saj, të gjitha me pikëpamje paksa të ndryshme. Ne duhet të kemi një koalicion më të vogël kombesh që mund të fillojnë të zhvillojnë një kundër-strategji sulmuese ndaj Putinit”, ka thënë ai për BBC-në.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago