Categories: Viral

Ish-ushtari i UÇK-së dhe asambleisti nga Mitrovica: Duhet të pastrohen listat e veteranëve

Asambleisti i PDK-së në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, Hamdi Hasani, ka reaguar në lidhje me pastrimin e listave të veteranëve.

Hasani ka komentuar në postimin e një portali, të publikuar me rastin e reagimit të Ramush Haradinajt ndaj kryeministrit Kurti, i cili po kërkon të mos ndryshohen listat.

Reagimi i Hasanit ka qenë i ashpër ndaj kryetarit të AAK-së, duke ju drejtuar se ai nuk mund të flas në emrin e tij, ndërsa thotë se atë e mban krenaria e shokëve që i ka në varreza të dëshmorëve.

“Ti nuk mund të flasësh në emrin tim, më mbanë krenaria e shokëve që i kam në varreza të dëshmorve, se sa për fjalën tënde, në këtë moment e kisha djegë librezën. PO, pastrimit të listave dhe kthimit të dinjitetit”, ka shkruar Hasani në reagimin e tij ndaj Haradinajt.

Ndryshe, Hasani ka qenë ushtar i UÇK-së në Zonën Operative të Shalës së Bajgorës, ndërsa në këtë mandat është zgjedhur asambleist i Kuvendit Komunal të Mitrovicës.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago