Categories: Viral

Joe Biden nuk ndalet, i jep një tjetër goditje të fuqishme Rusisë, zbardhet vendimi i papritur për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë t’i vijnë në ndihmë Ukrainës, me ndihma financiare dhe mjete të rënda luftarake.

Me anë të një deklarate të fundit, presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka autorizuar 750 milionë dollarë shtesë në ndihmë ushtarake për Ukrainën.

Sipas Politicos bëhet fjalë edhe për sigurimin e forcave të Kievit me dronë dhe pajisje mbrojtëse kundër sulmeve të mundshme kimike.

Pentagoni po takohet me prodhuesit kryesorë të armëve amerikane për të vlerësuar kohën e prodhimit dhe dorëzimit.

Formulimi i presidentit për akuzën për gjenocid e lejon Biden të veprojë pa kaluar në Kongres.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago