Categories: Viral

Johnson i bën një premtim në telefon Zelenskiyt që trondit Rusinë, zbulohet biseda

Ukraina do të mbushet me armë përendimore.
Kryeministri britanik Boris Johnson ka zhvilluar sërish këtë mbrëmje një bisedë telefonike me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy.

Një zëdhënës i Downing Street tha: “Kryeministri foli sërish këtë mbrëmje me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy. Ai përgëzoi forcat e armatosura të guximshme të Ukrainës për shtyrjen e suksesshme të ushtrisë pushtuese ruse në një numër zonash, por njohu sfidat e mëdha që mbeten dhe vuajtjet e pafundme që po u shkaktohen civilëve“.

Gjithashtu bëhet me dije se Boris Johnson e informoi Zelenskyy-n për përparimin e bërë në konferencën e donatorëve ushtarakë dhe u zotua të vazhdojë të rrisë mbështetjen për mbrojtjen. Presidenti Zelenskyy nënvizoi rëndësinë e ndihmës ndërkombëtare, shkruajnë mediat e huaja.

“Presidenti Zelenskyy përditësoi gjithashtu statusin në negociatat e paqes dhe përshëndeti përfshirjen e mëtejshme të Mbretërisë së Bashkuar në këto përpjekje diplomatike. Të dy liderët ranë dakord për rëndësinë e vazhdimit të ngritjes së sanksioneve për të rritur presionin ekonomik mbi makinën e luftës së Putinit, për sa kohë që trupat ruse mbeten në territorin ukrainas. Ata u zotuan të qëndrojnë në kontakt të ngushtë dhe të flasin sërish në ditët në vijim”, thuhet më tej në deklaratë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago