Categories: Viral

Johnson midis Kievit, jep një lajm të mirë për popullin e Ukrainës

Presidenti i Britanisë së Madhe Boris Johnson, ka fluturuar dje drejt Kievit ku është pritur nga presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Gjatë takimit me Zelenskyn, Johnson ka dhënë lajme të mira, duke premtuar një pako të re ndihmash financiare dhe ushtarake për Ukrainan.

Gjatë qëndrimit të tij në Kiev, Johnson ka thënë se Mbretëria e Bashkuar do të dërgojë 120 automjete të tjera të blinduara dhe sisteme raketore kundër anijeve për mbrojtjen e Ukrainës.

Pak ditë më parë, kryeministri britanik kishte thënë se pakoja 130 milionë dollarëshe është dëshmi e përkushtimit britanik për përpjekjet e Ukrainës “kundër kampanjës barbare të Rusisë”, raporton Kyiv Independent.

Johnson ka qenë njëri prej liderëve më të zëshëm botëror kundër pushtimit rus.

Ai, disa herë, ka sugjeruar masa më radikale ndaj Rusisë në Ukrainë, megjithatë liderë të tjerë nga bota e kanë trajtuar ndryshe pushtimin e paprovukuar rus, nga frika e një eskalimi të konfIiktit në nivele ndërkombëtare.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago