Viral

Johnson ua ftofi të gjithëve, zbarkoi në Ukrainë, mori Zelenskyn dhe shëtiti rrugëve të Kyivit (Pamje)

Kryeministri britanik Boris Johnson dje ka bërë një vizitë të paparalajmëruar në Kyiv të Ukrainës. Ai, së pari ka shkuar për takim tek zyrat e Zelenskyt.

Në media janë prezantuar pamje të Johnsonit, të relaksuar që fliste me zë të lartë me Zelenskyn. ” Si je”, “Dukesh mirë”, ” Dukesh i fortë” , ndërkohë që presidenti i Ukranës i përgjigjej në anglisht “Ti e di si jam”, duke aluduar në sulmin rus që po bëhet ndaj vendit të tij.

Tronditëse: Shërbimet serbe planifikuan vrasjen e Dick Martyt, për t’ua lë…

Johnson u përgjigj duke i quajtur heronjë Zelenskyn dhe ukrainasit.

Pasi kanë qëndruar në Zyrë, Johnson e nikoqiri i tij, të përcjellë nga ushtarë të armatosur rëndë, kanë shëtitur rrugëve të Kyivit, ku janë ndalur për të biseduar edhe me kalimtarë rasti.

Në mediat britanike, vëmendje të madhe iu kushtua deklaratës së Johnson për ndihmën ushtarake që Londra do t’ia japë Ukrainës në vlerë prej 100 milionë funtesh por ka përmendur edhe një ndihmë që do t’i jepet Ukrainës që ajo kurrë mos të jetë cak i invazionit, pa sqaruar tutje.

Në Kyiv deri tani kanë udhëtuar zyrtarë të lartë të Sllovenisë, Polonisë e Çekisë, Zyrtarët e Larts të BE’së Von Der Leyen e Borell dhe kancelari austriak

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago