Viral

Kadriaj: Takimet që po i bën Kurti në SHBA nuk i duhen Kosovës, mund t’i kishin bërë edhe ministrat

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj ka thënë se vizita e kryeministrit Albin Kurti në SHBA nuk është ajo që i duhet Kosovës.

Ajo për Indeksonline thotë se është e palogjikshme se si ka mundur Kurti të ketë takime të nivelit të tillë, duke shtuar se kjo vizitë është proklamur si e rëndësishme.

“Vizita e Kurtit është proklamuar shumë si një vizitë që do të ketë takime të rëndësishme, ndërsa ajo që po shohim është se po takohet me disa biznesmenë dhe biznese të caktuara e mua po më vjen keq se kjo nuk është ajo që i duhet Kosovës dhe nuk janë vizita të nivelit që është dashur të ketë kryeministri i Kosovës”.

Sipas Kadrijajt, këto takime mund t’i kishin bërë edhe ministrat.

“Ne kemi menduar nga ajo që është proklamuar se do të ketë vizita në Departamentin e Shtetit e do të ketë takime me senatorë dhe administratën e Biden dhe unë po e shoh të palogjikshme se si ka mundur të shkojë në një nivel të tillë. Këto vizita që po i bën Kurti kanë mundur të kryhen edhe nga ministra, p.sh. ministrja e Zhvillimit Ekonomik, ministri i Financave.

Fatkeqësisht nëse në ditët në vijim nuk do të ketë asnjë takim të nivelit që duhet të ketë Kurti atëherë lë për t’u dëshiruar kjo vizitë”, përfundoi deputetja.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago