Categories: Viral

”Kam qepur këpucë kur isha në gjimnaz”/ Monika Kryemadhi: Kur ua tregoj fëmijëve këtë nuk besojnë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për integrim Monika Kryemadhi, e ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Goca dhe Gra’ ka diskutuar rreth rolit të femrës dhe rëndësisë së saj në shoqëri.

Monika zbuloi punën e parë që ka bërë kur ka qenë gjimnaziste. “Fëmijët të kthehen në momentet që janë momente të vështira dhe të ;kryqëzojnë’ duke na thënë se për fajin tuaj ndodhi kjo

.Unë i them nuk keni faj, faj kam unë që vij e ju puth në darkë se ka edhe nga ato që punojnë edhe natën dhe mezi arrijnë të hajnë bukë. Në gjimnaz kam qe pur këpucë, në 92 dhe të fitoje ishte diçka shumë e madhe dhe kur jua thua fëmijëve të thonë është kohë tjetër ajo

.Fëmijët punojnë dhe është diçka e mirë se e para vlerësojnë lekun dhe harxhimet. Mund të kenë qejf të tre të ndjekin hapat në politike.Era do të bëhet avokate ndërsa djali studion për shkenca politike por më studiuese është e madhja Bora, e ndjek politikën shumë.”Ndër të tjera, Monika tha se në këtë mandat, ka më shumë gra në pushtet por pesha e tyre është më e vogël sesa duket.

Ajo shtoi se një ndër gabimet e saj më të mëdha ka qenë dëshira për të qenë e pavarur politikisht nga bashkëshorti Ilir Meta, dhe ky i fundit do t’ja përmendë këtë gabim edhe pasi të vdesë, pasi ky gabim i kushtoi humbjet në zgjedhje.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

9 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

9 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

9 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

9 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

9 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

9 months ago