Categories: Viral

Kastrati: Politika e jashtme version më i keq se “Big Brother”, Thaçi dikur ia siguronte Kosovën mbi 100 njohje

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati, ka kritikuar qasjen e politikës së jashtme dhe presidentes Vjosa Osmani, duke e quajtur atë “version më të keq se Big Brother”.

Kastrati këto deklarata i ka bërë në profilin e tij në ‘Facebook’, duke thënë se ish-presidenti Hashim Thaçi nuk merrej me kriza botërore, por i siguronte Kosovës mbi 100 njohje.

“Hashim Thaçi kryeminstër e president kishte profil të lartë ndërkombëtar. Pesha e tij ndihej në çdo vizitë jashtë vendit sepse e njihnin si njeriun që kishte negociuar dhe nënshkruar dy marrëveshje historike për Kosovën ( Rambujenë dhe Pavarësinë). Ai nuk merrej shumë se çfarë duhet tê bëj perëndimi në vatra të krizës si p.sh atëbotë në Siri, por në koordinim me partnerët perëndimor siguroj përmbi 100 njohje për Kosovën”, shkruan ai në ‘Facebook’.

Kastrati i ka komentuar edhe intervistat e Osmanit nëpër mediumet ndërkombëtare, duke e quajtur si tentim të sforcuar të ndërtimit të profilit ndërkombëtar.

“Gjuha e saj e urrejtjes për kundërshtarët politik buron nga kompleksi i inferioritetit qê kjo ka në raport me politikanët me profile të larta ndërkombëtare si Hashim Thaçi apo ta zêmë Edi Rama. Kjo është arsyeja pse Osmani mundohet me intervista e me zor tê ndërtoj profilin e saj ndërkombëtar duke dalur shumë qesharake. P.sh. sot në një intervistë ju paska shit mend SHBA e BE se ata duhet ti dhurojnê Ukrainës aeroplan ushtarak. HA HA HA”, shkruan ai.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago