Categories: Viral

”Këshilltarët e tij kanë frikè t’i thonë të vërtetën”/ Ja çfarë ka zbuluar Amerika për Putin

Moska njoftoi të mërkurën se nuk ishte kishte ende asnjë shenjë të një përparimi në bisedimet e paqes me Ukrainën mes njoftimeve se Rusia ka shkelur premtimin për të reduktuar ope racionet u shtarake në periferi të Kievit dhe në qytetin të Çernihivit.

Në mesin e këtyre zhvillimeve Presidenti amerikan Joe Biden bisedoi të mërkurën me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelenskiy.

“Udhëheqësit diskutuan mbi përpjekjet e Shteteve të Bashkuara për të përmbushur kërkesat kryesore të ndihmës mbi sigurinë për Ukrainën, efektet jetike që a rmët e dhëna kanë patur në konflikt si dhe përpjekjet e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara, aleatëve dhe partnerëve të tyre, për të identifikuar burime shtesë për të ndihmuar us htrinë ukrainase që të mbrojë vendin e saj”, thuhej në një deklaratë të Shtëpisë së Bardhë.

“Presidenti Biden e informoi Presidentin Zelenskiy se Shtetet e Bashkuara synojnë t’i japin qeverisë ukrainase 500 milionë dollarë ndihmë direkte buxhetore”, bëri të ditur Shtëpia e Bardhë, duke vënë në dukje se udhëheqësi ukrainas e ka informuar Presidetin Biden mbi statusin e negociatave.

Telefonata dhe ngërçi i dukshëm në bisedimet e paqes vijnë mes informacioneve të zbulimit, që sugjerojnë se sulmi i nisur më 24 shkurt nga Rusia po shkakton çarje mes Presidentit rus Vladimir Putin dhe këshilltarëve të tij të lartë ushtarakë.

“Tashmë ka ten sione të vazhdueshme mes Putinit dhe Ministrisë së Mbrojtjes (ruse)”, konfirmoi një zyrtar amerikan për Zërin e Amerikës të mërkurën, duke folur në kushte anonimiteti.

“Këshilltarët e tij të lartë kanë shumë fr ikë t’i thonë atij të vërtetën”, tha zyrtari, duke vënë në dukje se sipas informacioneve të zbulimit ndihmësit e Presidentit Putinit e kanë keqinformuar atë lidhur me ecurinë e operacioneve usht arake të trupave ruse, si dhe ndikimin e sanksioneve në ekonominë e Rusisë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago