Categories: Viral

Këto katër shtete evropiane po i mbyllin kufijtë me Rusinë

Polonia, Letonia, Lituania dhe Estonia në 48-72 orët e ardhshme do të fillojnë procesin e izolimit të plotë nga Rusia.
Raportohet se kufijtë me Federatën Ruse dhe Bjellorusinë do të mbyllen plotësisht, që do të thotë se komunikimi auto dhe i gjithë transporti do të bëhet i pamundur.

Ky përshkallëzim vjen ndërkohë që ndaj Rusisë, shtetet e Perëndimit po diskutojnë për forcimin e sanksioneve të mëtejshme.

Mizoria në qytetin Bucha, ku me dhjetëra trupa të pajetë u gjetën të shtrirë rrugëve është dënuar ashpër, duke e cilësuar si KRlM Iufte.

Atë që ndodhi në qytetin pranë Kievit, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky e quajti GJEN0ClD.

Nga ana tjetër, Moska e ka mohuar, duke thënë se është “provokim” i Ukrainës.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago