Categories: Viral

Kimete Berisha: Nuk kisha jetu në një shtet që ma ndalon ta vë shaminë, burg për profesoreshën

Mbulesa (shamija) tash e disa vjet është një ndër temat më të diskutuara në vendin tonë, e ditëve të fundit mund të themi se është shëndrruar në temën kryesore, shkruan GazetaDemos.

Krejt kjo pasi në një shkollë të Gjakovës në mesin e shenjave të cilat tregonin se cilat gjëra ishin të ndaluara në shkollë, bënte pjesë edhe shenja e cila e ndalonte përdorimin e mbulesës brenda objektit shkollor.

E për këtë pati reagime të shumta nga figura të ndryshme publike.

Edhe opinionistja, Kimete Berisha ka reguar lidhur me këtë ngjarje e cila u shpreh se nuk do të jetonte në një vend ku do i ndalohej vendosja e mbulesës dhe e njejta tha se kërkon burg për drejtoreshën e kësaj shkolle.

“Është primitivizëm i madh ta privosh një besimtare nga e drejta e saj për të vë shaminë në kokē. Nuk kisha jetu në një shtet që ma ndalon ta vë shaminē.Nuk është ai shtet i joti”, ka shkruar ajo.

Berisha mes analizës së saj ka treguar se gjithmonë është munduar të thej tabu duke shtuar edhe mendimin e saj se është normale që edhe buzëkuqi të përdoret brenda objektit shkollor duke kujtuar faktin se ka mësimëdhënës që e ndalojnë këtë dukuri.

“Drejtoreshën e kisha shkarku veç pse e ka ndaluar karminin. Qysh shkon jeta në gjimnaz pa i skuq pak buzët. ..Çka ka lidhje dija me pamjen fizike dhe me fashionin…Pikërisht kjo ka qenë tabuja primitive që kam dashur ta thyej dhe e kam thyer: ‘flokët e gjata-mendtë e shkurta’”, shtoi ajo. /GazetaDemos/

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago