Categories: Viral

‘Kjo është tragjike për ne’, Rusia pranon humbjen e madhe nga Ukraina!

Rusia ka pësuar “humbje të konsiderueshme të trupave”, tha zëdhënësi i presidentit Vladimir Putin.

Dmitry Peskov u pyet nga Sky Neës nëse lufta kishte qenë një “poshtërim”, duke pasur parasysh se Rusia ishte tërhequr nga kryeqyteti, humbi mijëra trupa dhe se Presidenti Volodymyr Zelensky ishte ende në pushtet.

Ai tha se ky ishte një keqkuptim i asaj që po ndodhte.

Por i pyetur sërish nëse Rusia ka humbur mijëra trupa, ai tha: “Po, ne kemi humbje të konsiderueshme trupash dhe kjo është një tragjedi e madhe për ne”.

Ai më pas shtoi se tërheqja nga rajoni i Kievit dhe qyteti verior i Chernihiv ishte një “akt i vullnetit të mirë” për të hequr tensionin gjatë bisedimeve të paqes.

Në intervistë, Peskov përsëriti arsyet e Rusisë për atë që e përshkruan si një “operacion special ushtarak”, duke thënë se Ukraina ishte bërë “anti-ruse” dhe Moska ishte me të vërtetë nervoze pasi NATO kishte filluar të lëvizte drejt kufijve të Rusisë.

Rusia ka thënë më parë se 1351 ushtarë janë vrarë. Numri i plotë i të vdekurve nuk dihet, por një zyrtar i NATO-s është cituar në mediat amerikane të ketë thënë mes 7,000 dhe 15,000, dhe ka vlerësime të ngjashme të SHBA.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago