Viral

Kunati i Ministres Haxhiu: Kadri Veseli strateg i UÇK-së, i ka ndihmu shumë organizimit të UÇK-së

Dardan Krasniqi është ish ushtar i UÇK-së. Ai me gjithë familjen e tij kanë kontribuar në luftën e fundit çlirimtare. Prindi i tij, tashmë i ndjeri z. Skender Krasniqi i njohur ndryshe si plaku, kishte dhënë kontribut të madh në UÇK. Dardan Krasniqi njëherësh është edhe Kunati i Ministres së Drejtësisë znj. Albulena Haxhiu.

Ai në emisionin Konak ka folur edhe për njëri nga krerët dhe themeluesit e UÇK-së z. Kadri Veseli.

“Me Kadriun më ka rastësisë me ndejtë shumë ma gjatë, tepër ma gjatë, Kadriu burrë i matur, shok i mirë, mik i mirë, organizator i mirë, shkathtësi të mira të operacioneve dhe inteligjencës, një njeri që me veprimtarinë e vet i ka ndihmu shumë organizimit të UÇK-së dhe le ta them kështu një strateg dhe nuhatës i mirë i situatave.

Ai në emisionin Konak ka folur për veprimtarinë e luftës dhe njohjen me liderin politik të UÇK-së; Hashim Thaçin.

“Unë për Hashim Thaçin, për përfaqësuesin politik të UÇK-së po flas në radhë të parë, për aq sa e kam njohur dhe taku, kemi pas raste kur ai ka diskutu, jo me mu po me diskutu aty ku kam qenë edhe unë, normalisht ka qenë një njeri që ka ba thirrje gjithmonë për unitet, për organizim, për shtrirje, ka kërku forcën e durimit, pa përtesë në organizim, pa përtesë me taku njerëz me ndihmu luftën, me shtri luftën e organizimin. Ky ka qenë Hashim Thaçi i UÇK-së. Një djalë i gjatë që për mu në atë kohë ka qenë njëfar modeli i një udhëheqësi dhe për këtë nuk e kam asnjë dyshim. Kjo ka qenë periudha që unë e njoh në 1998“

video 12min

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago