Categories: Viral

Kurti publikon një video nga aeroplani, tregon për ku është nisur

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon vizitën në SHBA. Nga San Fransico udhëtoi në Teksas e pastaj u nis drejt Iowa. Nga aty tha se do të vizitojë Chicago, Michigan, Boston, New York e Washington DC.

Në llogarinë e tij në Facebook, Kurti publikoi një video nëpërmjet të cilës tregoi për turin e tij në SHBA.

Aty ai nuk dha detaje, vetëm se tha se ka realizuar “takime shumë të dobishme me komunitetin e biznesmenëve shqiptaro-amerikanë dhe amerikanë”

“Nga Teksasi vazhdojmë në Iowa, për forcimin e mëtejmë të partneritetit në mes të FSK’së dhe Gardës Kombëtare të Iowas. Edhe shumë takime na presin në Chicago, Michigan, Boston, Neë York, Washington DC”, shkroi Kurti.

“Jam këtu në aeroplan në Dallas, duke u nisur për Iowa. Në Teksas kemi pasur takime shumë të dobishme me komunitetin e biznesmenëve shqiptaro-amerikanë dhe amerikanë, por në të njëjtën kohë edhe me ata të cilët janë në fushën e agro-kulturës sepse në Republikën e Kosovës për këtë vit e kemi rritur buxhetin, posaçërisht për mbrojtje dhe siguri dhe për bujqësi. Pas këtyre takimeve dhe bashkëbisedimeve do të vazhdojmë për Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku e kemi një marrëdhënie speciale për shkak të gardës nacionale, por gjithashtu edhe për shkak të konsullatës tonë. Mirë u pafshim prej Iowas, prej nga mandej vazhdojmë për Çikago, për Miç

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago