Categories: Viral

LAJMI I FUNDIT/ Kim Jong-un e kërcënon këtë shtet: Ju shkatërrojmë pa mëshirë

Koreja e Veriut dënoi deklaratat e ministrit të mbrojtjes të Koresë së Jugut në lidhje me aftësinë e vendit të tij për të sulmuar fqinjin e saj verior dhe paralajmëroi se do t’i shkatërronte objektivat kryesore në Seul nëse Koreja e Jugut ndërmerr ndonjë “aksion të rrezikshëm ushtarak” si një sulm parandalues.
Motra e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, Kim Yo-jong, tha se pretendimet e ministrit të mbrojtjes së Koresë së Jugut “përkeqësuan më tej marrëdhëniet ndërkoreane dhe tensionet ushtarake në Gadishullin Korean”, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve KCNA.

Deklarata erdhi pasi ministri i Koresë së Jugut Suh Wook tha të premten se vendi i tij ka raketa me rreze, saktësi dhe fuqi të përmirësuar dukshëm, të cilat “mund të godasin me saktësi dhe shpejt çdo objektiv në Korenë e Veriut”

Suh tha gjithashtu se ministria do ta mbështesë në mënyrë aktive ushtrinë për të siguruar që ajo është në gjendje t’i përgjigjet kërcënimit me raketa të Koresë së Veriut. Ai e quajti Korenë e Veriut “armik”.

Në një deklaratë të veçantë, Sekretari i Komitetit Qendror pakistanez Pak Jong Chon tha se Koreja e Veriut “do të drejtojë pa mëshirë të gjithë fuqinë e saj ushtarake për të shkatërruar objektivat kryesore në Seul dhe ushtrinë e Koresë së Jugut” nëse ushtria e Koresë së Jugut ndërmerr ndonjë veprim.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago