Categories: Uncategorized

LAJMI I FUNDIT/ Ukrainasit arrestojnë një agjent rus, nuk do ta besoni se çfarë i gjejnë atij

Policia e Kievit arrestoi një person të dyshuar se ndihmonte punën e grupeve të inteligjencës dhe sabotazhit në shërbim të Moskës dhe gjatë arrestimit iu konfiskua një sasi e madhe armësh dhe municioni.

Sipas kreut të Departamentit të Policisë Shevchenkivskyi, Ihor Padyuk, oficerët e policisë zbuluan se sulmuesi po ndihmonte grupet ruse sabotuese dhe inteligjente në Kiev.

“Kemi kryer një kontroll urgjent në vendndodhjen e të arrestuarit. Gjatë hetimeve janë gjetur dhe sekuestruar shtatë armë zjarri, mes tyre pushkë me pamje optike, më shumë se 25 armë të tjera, rreth 3000 copë municione të kalibrave të ndryshëm dhe armë automatike”, thuhet në deklaratë..

Përveç kësaj, policia sekuestroi stema të formacioneve ushtarake pushtuese, pasaporta të epokës sovjetike, propagandë dhe literaturë ushtarake.

Është ndaluar një banor i rrethit Shevchenkivskyi, i lindur në vitin 1957, i dënuar më parë për krime pronësie.

I dyshuari rrezikon deri në shtatë vjet burg. Gjithashtu, anëtarët e Shërbimit të Sigurisë të Ukrainës po kontrollojnë nëse personi i arrestuar është i përfshirë në krime kundër themeleve të Sigurisë Kombëtare të Ukrainës.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago