Viral

LAJMI I FUNDIT/ Vritet një tjetër oficer i lartë rus në Ukrainë, dalin detaje

Një tjetër oficer i lartë rus thuhet se është vrarë në Ukrainë, duke u bërë i fundit në një varg të personelit të lartë rus që ka rënë që nga fillimi i luftës 46 ditë më parë.

Sipas raportimeve të mediave, koloneli Alexander Bespalov ishte komandant i Regjimentit të Tankeve të 59-të të Gardës. Nuk dihet se ku dhe si u vra.

Lajmi për vdekjen e tij u shpërnda në një tabelë lokale të mesazheve – ‘Overdegjuar Novogorny’ në qytetin e Ozersk, ku Bespalov iu dha një funeral të premten. Mesazhi që atëherë është fshirë.

Një postim, që supozohet të jetë nga motra e Bespalovit, thoshte se “është e pamundur të shprehësh me fjalë se çfarë dhimbje ndjen kur humb një person të afërt dhe të dashur”.

BBC nuk është në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur vdekjen e Bespalov.
Të premten, Ukraina pretendoi se rreth 19,000 ushtarë rusë janë vrarë në luftime. Më 25 mars, Rusia vendosi shifrën e saj të viktimave në 1,351.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago