Categories: Viral

Lideri çeçenë e dërgon djalin e tij 14 vjeçar për të Iuftuar në Ukrainë

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov ndodhet i pozicionuar krahë Vladimir Putin, në luftën e nisur kundër Ukrainës. Raportohet se Kadyrov përveç vetes dhe ushtarëve të tij çeçenë, ka nxjerrë në luftë edhe një nga 12 fëmijët e tij.
Adam Kadyrov, djali 14-vjeçar i liderit çeçen i është bashkuar ushtarëve rusë për t’i ardhur në ndihmë në rrethimin e Mariupolit.

Ramzan Kadyrov ) tha se donte që djali i tij, i cili është një nga 12 fëmijët, ‘të mësonte nga dora e parë për sukseset dhe nevojat e bashkëluftëtarëve tanë’, raporton Daily Mail.

Kadyrov tha se donte që djali i tij të mësonte për sukseset dhe nevojat e bashkëluftëtarëve, teksa bëri të qartë se nuk pajtohet me lëvizjet ruse për të pakësuar presionin ushtarak mbi Kiev, duke deklaruar se do të udhëheqë një sulm të madh. Në një klip propagandistik, fëmija i veshur me veshje ushtarake shfaqet me babanë e tij duke mësuar nga çfarë ndodh rreth e rrotull.

Kadyrov u pa duke e prezantuar djalin me gjeneralin e ushtrisë ruse, duke thënë: “Ja ku është Adami im”. Adam ishte më herët në qendër të polemikave për koleksionin e tij të shtrenjtë të orëve duke përfshirë një orë origjinale Richard Mille që raportohet se kushton 263,000 paund, çmim ky shumë i shtrenjtë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago