Categories: Viral

Lindi i sëmurë dhe prindërit e lanë në spital/ Vogëlushi birësohet nga çifti pa fëmijë

Dima Kalekin, me origjinë nga Ukraina, u braktis nga prindërit për shkak të një keqformimi, hidrocefalus.

Kjo sëmundje shkakton një akumulim të tepërt të lëngut cerebrospinal brenda trurit që shkakton një keqformim të kafkës. Prindërit e tij u larguan nga spitali duke e lënë jetim. Dima nuk i kujton prindërit e tij biologjikë.

Ai po rritet në jetimore. Edhe pse është katër vjeç ai nuk mundet të ecë. Dima duhet të përballet me një rrezik të ri, jetimorja është në mes të një zone lufte.

Por fati i tij ndryshoi, pasi një çift e adoptoi.

Ernest dhe Ruth e kanë birësuar dhe do t’i japin një familje djalit të vogël. I urojmë më të mirat atij dhe familjes së tij!

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

7 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

7 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

7 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

7 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

7 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

7 months ago