Categories: Viral

Mbretëria e Bashkuar: Grupi Wagner pritet të vendosë më shumë se 1000 mercenarë në Ukrainë

Një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane u tha gazetarëve se Grupi Wagner është aktiv në Ukrainë.
Grupi famëkeq ushtarak privat rus ‘Wagner’ është vendosur në Ukrainën lindore sipas zyrtarit të Mbrojtjes të Mbretërisë së Bashkuar në Uashington, AVM Mick Smeath.

Ata pritet të vendosin më shumë se 1000 mercenarë, duke përfshirë udhëheqës të lartë të organizatës, për të ndërmarrë operacione luftarake.Për shkak të humbjeve të mëdha dhe një pushtimi kryesisht të ngecur, Rusia ka shumë të ngjarë të jetë detyruar të ripërcaktojë personelin e Wagner për Ukrainën në kurriz të operacioneve në Afrikë dhe Siri,”-tha Smeath.

Sipas Sky news, të martën e kaluar, një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane u tha gazetarëve se Grupi Wagner është aktiv në Ukrainë.

“Tani për tani, SHBA nuk po sheh indikacione të prekshme që rusët po bëjnë për tu ri-furnizuar, por ne e shohim se si ata po i bëjnë përpjekjet, diskutime dhe gjithashtu po bëjnë plane të tilla si në aspektin e ri-furnizimi dhe gjithashtu në përforcimin e forcave ushtarake ruse” -tha ai.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago