Viral

Media shtetërore ruse e pranon se anija luftarake “Moskva” është fundosur në det

Anija luftarake ruse “Moskva” është përmbytur, thotë media shtetërore, një ditë pasi u raportua e dëmtuar nga zjarri ose një sulm raketor ukrainas.

Ukraina njoftoi se kishte goditur anijen ruse.

Autoritetet ukrainase njoftuan dje se kanë goditur kryqëzorin rus “Moskva” në Detin e Zi me një raketë ‘Neptun’ dhe në anije ka rënë zjarr. U vu re se kishte rreth 510 persona në ekuipazhin e kryqëzorit.

Mediat ukrainase raportuan se kryqëzori i Moskës, i cili sulmoi ushtarët ukrainas në ishullin e gjarpërinjve në ditët e para të luftës Rusi-Ukrainë, pengoi anijet ukrainase të largoheshin nga bregdeti gjatë aneksimit të paligjshëm të Krimesë në 2014.

Deklarata nga Rusia se “anija është në det”.

Ministria ruse e Mbrojtjes, nga ana tjetër, në deklaratën e saj sot bëri me dije se anija ishte në gjendje lundruese dhe tha: “Zjarri në anije u vu nën kontroll. Shpërthimet e municioneve u ndaluan. Raketat kryesore nuk u dëmtuan”, thuhet në deklaratë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

9 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

9 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

9 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

9 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

9 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

9 months ago