Viral

Mërgimtari rëndon gjuhën: “Djali i tradhtarit është zv.ministër në Qeverinë Kurti”

Një mërgimtar i cili njihet për aktivitetin e tij në facebook dhe komentimin e ngjarjeve politike z. Sali Rexhaj, ka reaguar ashpër për njërin nga zyrtarët e Qeverisë Kurti. Ai ka thënë se zv. ministër është bërë djali i tradhtarit.

Shkrimi i plotë:

Ky tipi quhet Dukagjin Popovci, tani eshte zevendesminister ne qeveri te rreneve, mashtrimeve e demagogjise dhe eshte i biri i tradhetarit Syrja Popovcit, ish kryetar i komisionit kushtetues te Kosoves i cili e dha pelqimin per ndryshime kushtetuese me 23 mars te vitit 1989.

Me keto ndryshime u rrenua autonomia e Kosoves sipas deshires se Millosheviqit, gje e cila i hapi rruge Serbise per pushtim te Kosoves dhe per te kryer pastrim etnik e gjenocid mbi shqiptar. Prandaj eshte demagogji e dores se pare qe te flitet per ngritje te padise kunder Serbise, ndersa ne anen tjeter femijte e bashkepunetoreve te Millosheviqit te mbajne poste te larta ne po kete qeveri.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago