Categories: Viral

Miku më i fortë e lë në ‘lloç” Putinin / Ukraina lufton rusët duke përdorur dronët e Turqisë: Putin i ‘kërkon llogari’ Erdoganit

Rusia i ka kërkuar llogari Ankarasë zyrtare pasi ushtria ukrainase përdor dronët e prodhuar në Turqi.

Sipas CNN, zyrtarët ukrainas kanë reklamuar dronët Bayraktar TB2 të Baykar si një nga armët më efektive në arsenalin e tyre.

Ndërkohë, duke folur në një konferencë për media të premten, një zyrtar turk tha se Ankaraja i kishte thënë Moskës se prodhuesi turk i dronëve Baykar Technologies është një kompani private dhe shitja e armëve nuk ka të bëjë me shtetin. Sipas tij, blerja e pajisjeve nga Ukraina kishte ndodhur para luftës.

Turqia nuk ka qenë e qartë në qëndrimin e mbajtur në konfliktin Ukrainë-Rusi, teksa ka shprehur mbështetje për Kievin, por nga ana tjetër të shumtë janë zyrtarët që kanë deklaruar se nuk mund t’i prishin marrëdhëniet që kanë me Moskën.

Presidenti Tajip Erdogan është zotuar dhe si ndërmjetës në bisedimet e paqes mes dy vendeve.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago