Categories: Viral

Milioneri Shqiptar: Doni Te Jetoni Deri Ne 140 Vjec? Këto Ushqime Duhet T’i Flakni Menjëherë Nga Frigoriferi

Ai ka zgjuar kureshtjen e të gjithë shqiptarëve me prezantimin e formulës “magjike” mbi shërimin e disa sëmundjeve pa ilaçe dhe të jetuarit deri në 140 vjeç, duke u ushqyer shëndetshëm dhe duke medituar. Madje, disa pacientë të tij kanë dëshmuar që ai i ka shëruar për një kohë fare të shkurtër.

Por për të treguar më shumë se si të ushqehemi shëndetshëm, Hetem Ramadani ishte sot në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Gjatë emisionit, përmes një inserti Ramadani rrëfeu se cilat janë ushqimet që duhet të mbajmë dhe ato që duhet të heqim nga frigoriferi. “Nëse ushqehemi në mëngjes me ushqim të shëndetshëm dhe pasdite me ushqim të pashëndetshëm atëherë në trupin tonë dominon ushqimi me të cilin nuk duhet të ushqehemi.

Për mua ushqimi ndahet në ushqim intiligjent dhe ushqim “budalla” dhe që duhet ta largojmë nga frigoriferi janë: -Duke filluar nga lëngjet e frutave, frutat Zoti i ka bërë për t’i ngrënë dhe jo për t’i pirë. -Majoneza duhet të hiqet, përmbanë elementë që i bëjnë dëm trupit të njeriut dhe duhet të hidhet.

-Ketchup dhe mustarda e bëjnë trupin të varur dhe duhen hedhur. -Salca po ashtu përmban konservantë. -Veza nëse është bërë nga pula që nuk e kanë parë diellin dhe që nuk janë ushqyer në mënyrë natyrale atëherë nuk duhet të konsumohet. -Edhe reçeli nuk duhet të konsumohet. -Edhe kosi jo natyral nuk duhet konsumuar. -Margarina nuk duhet konsumuar. -Qumështi po ashtu është laktozë, sheqer dhe burim i kancerit.

-Asnjëherë në shtëpinë tuaj mos blini torta apo kekë të gatshëm. -Djathi i lopës me plastikë nuk duhet konsumuar. -Pulat hormonale janë burim kanceri, nuk duhen konsumuar.

Ushqimet që duhet të konsumojmë: -Vera e kuqe mund të konsumohet, 2 gota për gra dhe një për burra. -Gjalpi nëse është natyral mund të konsumohet.

Uji është burimi i jetës dhe duhet konsumuar. -Frutat duhen konsumuar, por mos i mbani në frigorifer. -Karrota po ashtu është shumë e mirë për t’u konsumuar, por nuk duhet të qëndrojë në frigorifer. -Domatet janë shumë të mira, por kur konsumohen duhet t’i heqim lëkurën dhe farat. -Specat po ashtu janë shumë të mira. -Lakra -Lulelakra -Brokoli -Sallata jeshile -Spinaqi -Preshi -Qepa e kuqe -Erëzat -Majdanozi -Boronica është shumë e mirë -Mëlçia duhet të qëndrojë në frigorifer. -Sardelet janë shumë të mira, është mirë të konsumohen 3-4 herë në javë. -Mishi nëse është bio është shumë i mirë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago